Исторически музей - Свиленград поддържа този уеб сайт с цел подобряване на обществения достъп до информация относно своите инициативи и политики, както и до финансова информация относно музея.

Публикуваната в сайта информация е от общ характер. Посетителите сами преценят рисковете и поемат отговорността за всички свои решения  и действия, взети на базата на съдържащата се в сайта информация. Екипът на музея не поема и не носи  отговорност за каквито и да било щети или загуби, произтичащи от информацията получена чрез този сайт.

Цялото съдържание на този сайт е собственост на Исторически музей - Свиленград. Нищо, съдържащо се в този сайт, не може да бъде копирано или използвано под каквато и да е форма, без да е получено предварително изрично писмено съгласие от директора на музея.