В Исторически музей Свиленград отбелязаха Международния ден на музеите с откриването на обновената експозиция „В града на коприната”, посветена на развитието на копринарството в региона. В експозицията са представени ръчно токана коприна-сурова и прана, различни облекла принадлежали на местни жители, копринени ръкоделия за украса на дома. Акцентира се на мястото на жената - свиленградчанка за създаването на уют и красота в дома, следвайки модните тенденции между Виена и Цариград. Представени са документи и тъкани, произведени в местната фабрика „Коприна”. Всички експонати са дарение от местни жители. Експозицията е аранжира с помощта на художничката Ивалина Недева.

На откриването Е.Митева и Иван Чончев представиха чрез мултимедия развитието на копринарството и първите греньори в Свиленград.
По време на концерта с участието на местни самодейци бяха поздравени всички дарители в музея, които за първите 10 години надхвърлят 130.

Повече снимки може да видите на нашата Фейсбук страница: Исторически музей - Свиленград