По случай Европейската нощ на музеите (20 май) Исторически музей – Свиленград предприе нетрадиционен подход за отбелязване на събитието. „Доброволци в действие” беше озаглавена инициативата, чиято цел бе почистване на скалната църква „Св. Пантелеймон” в с. Михалич, община Свиленград. В горещия съботен ден групата от доброволци направи оборка на пространството около и в църквата, окоси тревните площи, премахна избуялата растителност, а в заключение бяха почистени стълбите, водещи към вътрешността на храма, от затрупани от срутване на камъни и земна маса, следствие на тежките атмосферни условия през зимния сезон.

Повече снимки може да видите на нашата Фейсбук страница: Исторически музей - Свиленград