Тези, които се включиха в петъчното занятие в музея се запознаха с преславската рисувана керамика и като средновековни художници оцветяваха керамични плочки.

Летни занимания в Арт-галерия Свиленград Шевицата през погледа на малките творци.

Младите майстори се опитаха да работят на грънчарско колело.Натрупаха малко опит и заслужено си отдъхнаха в залата с китайската изложба и подредените техни творения !

Участниците в днешното петъчно занятие "Лято в музея" се върнаха назад във времето и изработиха албум от картички на тракийски гробници в България.