Заниманията "Лято в музея" завършиха с изложба на предметите, изработени от участниците в галерията и музея. Ако младите хора на Свиленград един ден изберат за своя професия някаква творческа дейност, то техните творения биха могли да се превърнат в културни ценности. През това лято в музея те не само рисуваха и моделираха с глина, но и играейки се учиха да работят в екип. Пътувайки назад във времето се запознаха със средновековната българска керамика, оформиха интериора на българския възрожденски дом, изработиха от солено тесто праисторически бижута, останаха очаровани от колорита на българските национални носии, придобиха умения за плетене на една и две куки. С любопитство надникнаха в миналото на родния край.

За активното им участие "Лято в музея" те получиха грамоти. Голяма част от своите творби, отнесоха за спомен у дома. Накрая всички заедно се почерпиха и повеселиха.