"Твоят час" - по пътя на коприната

„По пътя на коприната” преминаха учениците от ІІ клас при І ОУ”Ив.Вазов” – Свиленград. Тази тема по програмата „Твоят час” се проведе този път в училище, където отидоха музейните експерти, заради по-добрите условия и възможности за работа. Възпитаниците на  г-жа В.Чавдарова и на г-жа К.Парушева имаха възможност не само да научат повече за производството на коприната, свързано и с нашия град, чрез мултимедийна презентация, но и да се докоснат  до експонати от естествена коприна от фонда на Исторически музей - Свиленград.