"Свиленград и Балканските войни"

Сборник „Свиленград и Балканските войни”

Автори: Колектив

Година на издаване: 2014

Цена: 8,90 лв. (Сборникът можете да закупите от Исторически музей – Свиленград или да поръчате на посочените телефони и е-mail)

Резюме: Сборникът е резултат от проведената през 2012 г. научна конференция, посветена на 100-годишнината от Балканската война и освобождението на Свиленград. В сборника са включени статии, предлагащи нов прочит на позабравени и новооткрити из архивохранилищата исторически факти от периода на Балканските войни и задълбочен анализ от дистанцията на изминалото столетие. Основни акценти в статиите са: оценка на войните в национален и европейски контекст; съдбата на българския национален идеал; военните кореспонденти срещу цензурата по време на Балканската война; събитията, разиграли се в Свиленград и региона, и др.

Please publish modules in offcanvas position.

Исторически музей – Свиленград ©